Doutník Don Diego Aniversario Figurado

Vzhled: 5_hvezda
Dominikánský doutník barvy Colorado Maduro s bílým prstýnkem rámovaným zlatou barvou. Nápisy Handmade a Dominican Republic v případě tohoto výročního doutníku vyrobeného u příležitosti 40 let značky Don Diego nahrazuje napis Selección Suprema. Vůně nezapáleného doutníku tabáková, bez výraznějších podtónů.

Konstrukce doutníku: 4_hvezda
Tvar figurado / perfecto, délka 142mm, průměr 20mm. Krycí list Ekvádor Sumatra s jemně olejnatým povrchem a slabým žilkováním, vázací list Connecticut Broadleaf, náplň tvořená směsí dominikánského, peruánského a nikaragujského tabáku. Konstrukce perfektní. Prstýnek u tohoto kusu bohužel lehce přilepený ke krycímu listu, pro jistotu jsem jen nesundával před zahájením kouření. Po opatrném sejmutí prstýnku v průběhu kouření došlo k poškození krycího listu.

don_diego_anniversario_figurado_2


Tah: 5_hvezda
Ideální, kladoucí lehký odpor. Tah je nicméně hodně závislý na oříznutí doutníku, protože ořezáváme obě strany…

Kouř: 4_hvezda
Středně hustý, šedivý

Hoření: 5_hvezda
Zapálení snadné, rovnoměrné. Po dvaceti minutách začal doutník výrazněji prohořívat na jedné straně, nicméně po odstranění popela nebyl problém hoření srovnat

don_diego_anniversario_figurado_3


Chuť, aroma: 4_pul_hvezda
Zpočátku lehce nasládlá, vonící po kůži. V průběhu kouření se lehce rozvíjí chuť burských oříšků, která graduje ve druhé třetině. V závěru pak máme šanci ucítit náznak mandlí, ale jen lehoučce, jako polibek na rozloučenou….

Popel: 4_pul_hvezda
Šedivý, s tmavými, lehce se odchlipujícími se vločkami - přesto velmi dobře držící do délky 3 cm

Celkové hodnoceni:
 4_pul_hvezda

Don Diego Aniversario Figurado je vynikající doutník lehčí až střední síly, který určitě stojí za zkoušku a pravděpodobně si vás i snadno získá. Vypadá stylově, dobře hoří a humidoru se bude skvěle vyjímat.

Autor recenze: Alois Chumchal

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení