Dýmky Michal Novák

Nejprodávanější

3 položek celkem

Výrobě dýmek se věnuji od roku 2007 a cesta k ní byla poněkud spletitá… Moje původní profese (novinář a fotograf) mě na začátku devadesátých let přivedla k tematice kouření dýmek a doutníků. Postupně se moje žurnalistická práce profilovala výhradně na přípravu materiálů o dýmkách a tabácích.
Během mé novinářské profese jsem byl nějaký čas také šéfredaktorem časopisu "Cigar and Pipe cocktail". Navštívil jsem všechny evropské firmy vyrábějící dýmky a řadu studií v Německu, Itálii a v Dánsku. S každou návštěvou ve mně stále víc klíčila myšlenka „si to jednou zkusit“. Jeden z impulsů se stal v Itálii při návštěvě mého přítele Alberta Paronelliho, který mi věnoval malou historickou dýmku, jejíž tvar (i historie) mě uchvátily, a později, když jsem využil pozvání Jana Kloučka na jeho workshop, tak byla mým prvním „modelem“ k výrobě. Dýmku jsem trochu upravil, zvětšil do dnes obvyklých rozměrů, a tak vznikla moje první „placatka“. 
Nyní pracuji ve své dílně v Praze-Uhříněvsi, kam jsou všichni zájemci o kouření dýmky srdečně zváni.
Od roku 1999 jsem členem Académie Internationale de la Pipe, kde jsem aktivní v sekci „briarové dýmky“.
Každoročně navštěvuji zahraniční veletrhy a výstavy, především Chicago Pipe Show a Intertabak v Dortmundu. V naší republice se snažím pravidelně zúčastňovat soutěží v pomalém kouření dýmky a  červnové Kouření U Splavu také pořádám.