Dýmky Michal Novák

Nejprodávanější

5 položek celkem

Výrobě dýmek se věnuji od roku 2007 a cesta k ní byla poněkud spletitá… Moje původní profese (novinář a fotograf) mě na začátku devadesátých let přivedla k tematice kouření dýmek a doutníků. Postupně se moje žurnalistická práce profilovala výhradně na přípravu materiálů o dýmkách a tabácích.
Během mé novinářské profese jsem byl nějaký čas také šéfredaktorem časopisu "Cigar and Pipe cocktail". Navštívil jsem všechny evropské firmy vyrábějící dýmky a řadu studií v Německu, Itálii a v Dánsku. S každou návštěvou ve mně stále víc klíčila myšlenka „si to jednou zkusit“. Jeden z impulsů se stal v Itálii při návštěvě mého přítele Alberta Paronelliho, který mi věnoval malou historickou dýmku, jejíž tvar (i historie) mě uchvátily, a později, když jsem využil pozvání Jana Kloučka na jeho workshop, tak byla mým prvním „modelem“ k výrobě. Dýmku jsem trochu upravil, zvětšil do dnes obvyklých rozměrů, a tak vznikla moje první „placatka“. 
Nyní pracuji ve své dílně v Praze-Uhříněvsi, kam jsou všichni zájemci o kouření dýmky srdečně zváni.
Od roku 1999 jsem členem Académie Internationale de la Pipe, kde jsem aktivní v sekci „briarové dýmky“.
Každoročně navštěvuji zahraniční veletrhy a výstavy, především Chicago Pipe Show a Intertabak v Dortmundu. V naší republice se snažím pravidelně zúčastňovat soutěží v pomalém kouření dýmky a  červnové Kouření U Splavu také pořádám.
 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení