Mac Baren - Jak naplnit dýmku tabákem Flake

Jak jsem už zmínil v předchozí sekci, mnoho kuřáků dýmek se na plechovky s tabákem Flake dívalo podezřívavě. Když vyndali Flake z plechovky ven, jasně viděli, že slisovaný tabák se do dýmky nevejde! Když dáte Flake do dýmky bokem, je příliš dlouhý, takže spoustu tabáku trčí přes okraj. A když se pokusíte dát Flake do dýmky podélně, zjistíte, že je na dýmku prostě velmi široký. Samozřejmě, že byste se mohli pokusit tabák do dýmky natlačit, ale po několika pokusech zjistíte, že to také není možné. Takže to celé spíše vypadá jako chyba na straně výrobce. Většina kuřáků dýmek je ale vitálních a plných energie, takže se s určitou praxí naučí Flake rozdrtit mezi dlaněmi. Výsledkem je volný tabák, který se vejde do jakékoliv dýmky – jak těžké to může být! Nepochybně si někteří z vás teď myslí, že jsem při popisování tohoto způsobu plnění dýmky tabákem Flake poněkud sarkastický. Faktem ale je, že hodně kuřáků dýmky, se kterými jsem mluvil, vyjádřilo tyto obavy, což bohužel vedlo k tomu, že se mnoho z nich nakonec rozhodlo tabák Flake nezkusit. Kouření slisovaného tabáku ale poskytuje zcela jinou chuť než kouření volného tabáku. Slisovaný tabák hoří pomalu a produkuje chladný kouř, kdežto volný tabák hoří rychleji a teplota kouře je proto vyšší. Pomalejší hoření zapříčiní jinou, silnější chuť, kterou bychom se jinak tabáku tak jako tak pokusili dodat. Proto doporučujeme kouřit slisovaný tabák.

Ale pojďme se teď věnovat tomu nejdůležitějšímu – jmenovitě tomu, jak získat z tabáku Flake co největší potěšení.

Co dělat – krok za krokem
Než začnete plnit svou dýmku tabákem Flake, měli byste vědět, že velikost tabákové komory se liší druh od druhu. Proto byste měli mít nějaké zkušenosti s tím, kolik plátků tabáku Flake použít. A určité zkušenosti získáte jen testováním. Předpokládám, že než jste se rozhodli, kolik plátků tabáku Flake je nejlepší použít pro vaši dýmku, pročetli jste si tento manuál o tabáku Flake. Obecně je lepší poprvé použít méně tabáku a příště trochu přidat.

Tip: Pamatujte na to, že tabák Flake se v dýmce během kouření roztáhne. Pokud tedy dáte do dýmky příliš hodně tabáku, zjistíte, že v dýmce máte menší tah. Proto vám doporučuji, abyste použili o něco méně tabáku a častěji jej utěsňovali, aby měla vaše dýmka optimální tah.

flake_1 Krok 1

Vezměte takový počet plátků tabáku Flake, jaký si myslíte, že je pro vaši dýmku správný a vezměte je do dlaně. Pokud například použijete jeden a půl plátku, jednoduše zmenšete celý plátek tím, že ho přehnete napůl.

flake_2 Krok 2

Podržte oba dva konce přehnutého tabáku a opatrně jej ohněte uprostřed, abyste tak dosáhli tvaru písmene U. zjistíte, že se díky tomu tabák trochu uvolnil – což by správně měl. Je důležité držet tabák stlačený, aby se uvolnil jen v základu.

flake_3 Krok 3

Lehce stlačte uvolněný tabák v základu, aby se vám lehčeji dával do dýmky.

flake_4 Krok 4

Pokud jste celou dobu udržovali vršek tabáku pevně stlačený, můžete nyní dát slisovaný tabák do dýmky. Pokud zjistíte, že vám hodně tabáku kouká přes okraj dýmky, zkuste nějaký tabák odstranit dřív, než ho začnete překládat a ohýbat.

flake_5 Krok 5

Nyní přichází na řadu regulování tahu v dýmce. Lehce tabák stlačte, stejně, jako byste to udělali s volně krájeným tabákem. Pamatujte, že byste neměli vyvíjet moc velký tlak, protože když se tabák zahřeje, tak se roztáhne.

Nyní už můžete svou dýmku zapálit. Možná zjistíte, že se tabák Flake hůře zapaluje a častěji těsně po zapálení zhasíná, ale příčinou je prostě fakt, že je pevně slisovaný. Musíte se jen při zapalování dýmky trochu víc soustředit, a když se vám tabák podaří zapálit, už vám nebude tak moc zhasínat. S tabákem Flake nemusíte natahovat tak často a tak silně, jak to děláte s mnoha jinými druhy. Jen během zapalování si tabák Flake vyžádá více vaší pozornosti.

Tip: Abyste si usnadnili zapalování své dýmky, vezměte nějaké volné kousky tabáku a položte je navrch. Budou hořet o něco snadněji, ale nijak výrazně vám nezvýší teplotu nebo nezmění výslednou chuť.

A nyní se už můžete pohodlně uvelebit a užít si chuť dobře naplněného tabáku Flake. I když napoprvé neuspějete, dejte tomu druhou šanci. Pamatujte – dokonce i zkušení a ostřílení kuřáci tabáku Flake si někdy naplní svou dýmku takovým způsobem, který nefunguje. Jakmile si osvojíte zkušenosti s tabákem Flake, správné naplnění dýmky se pro vás stane jakousi hrou. Přeji vám hodně potěšení s vaším novým „přítelem“ mezi dýmkovými tabáky.