Mac Baren - Napařování tabáku

Surový tabák má úroveň vlhkosti okolo 12%. S tak nízkou úrovní vlhkosti by se jednotlivé listy během procesu výroby rozpadly a rozdrobily. Prvním krokem ve výrobním procesu je proto opatrné načechrání tabáku a přidání páry. Tabák se hodí do velkého bubnu, kde je vystaven páře, která způsobí, že listy jsou pak elastické a pružné.

Poté se tabák mlátí, aby se listy zbavily stonků. Pokud jsou listy po mlácení příliš úzké, byl by pak tabáku prach. Jinými slovy, tento proces se musí přísně hlídat a kontrolovat, aby se dosáhlo požadované tloušťky tabáku a tím i nejlepšího výsledku.

V průběhu mlácení se z listů odstraňuje prach a jiné cizí předměty, aby do následného procesu výroby šel jen čistý tabák. Po mlácení je tabák dočasně uložený v krabici. Tato několikahodinová přestávka ve výrobě má za účel zajistit to, aby měla celá dávka v dalších krocích výroby stejnou teplotu a úroveň vlhkosti.

naparovani_trideni_1 naparovani_pruznost_1 naparovani_rapiky_1

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení