Doutník Stanislaw Reserve Pyramid

Vzhled: 4_hvezda
Krycí list nádherné olejnaté barvy maduro je drsnějšího vzhledu. Má výraznější žilkování a pokrývají jej jemné chloupky. Tento list pochází z Brazílie; náplň a vázací list pak pocházejí z Dominikánské republiky, kde se tyto doutníky i balí. Vůně je zemitější, velice příjemná.

Konstrukce doutníku: 4_pul_hvezda
Jedná se o tvar Pyramid, který není úplně běžný. Nicméně je pohledný, zachovává svým postupným zužováním dobrou stabilitu chuti a zúžení hlavy doutníku je i pohodlnější do pusy. Délku doutníku jsem naměřil 172mm, tloušťka paty pak 22mm. V krycím listu byla malá prasklinka, ale naštěstí nepouštěla falešný vzduch.

doutnik_stanislaw_reserve_pyramid_2


Tah: 5_hvezda
Po celou dobu kouření, byl tah optimální.

Kouř: 4_hvezda
Dle očekávání, plný a světlý. 

Hoření: 4_hvezda
Naprosto bezproblémové, vyrovnané a zachovává obvod bez jakýchkoliv zásahů. 

Chuť, aroma: 4_pul_hvezda
V chuti se toho dá najít poměrně dost. Přišel mi výrazně sladší i v porovnání s jinými doutníky, které se ke mně kdy dostaly. Vyzvedl bych asi zajímavou a moc příjemnou chuť kakao/koření. Dále se přibližně ve druhé třetině objevila chuť obecně asi pražených plodů. Změny v chuti nejsou příliš dramatické a zejména sladkost je zachována až do nehořkého konce. 

doutnik_stanislaw_reserve_pyramid_3


Popel: 3_hvezda
Vzhledově je světlý s malými černými tečkami, zřejmě po již zmiňovaných chloupcích. Mechanicky ale je spíše drolivý a dělá nepořádek. 

Celkové hodnoceni: 4_pul_hvezda
Doutník Stanislaw Reserve Pyramid mě velice zaujal. Stojí za to si jej vychutnat a byla by škoda si jej vzít do rušného prostředí, kde o tuto možnost člověk přichází. Rozhodně si zaslouží knihu nebo podobné klidné rozptýlení a vhodný nápoj. Zařazuji mezi doutníky, které si rád zopakuji.

Autor recenze: Tomáš Koňařík

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení