Doutník Elisabeth Cigars Robusto

Vzhled: 4_pul_hvezda
Barva tmavě hnědá, tedy Colorado Maduro, s leskle olejnatým povrchem. Krycí list s výraznější strukturou a žilkováním. Bouquet připomínající šňupací tabák, na pozadí s náznakem kůže. Prstýnek modro žluté barvy působící levnějším dojmem. 

Konstrukce doutníku: 4_hvezda
Velikost doutníku Robusto, délka 126mm, průměr 17,5mm. Jako krycí list je použit pensylvánský broadleaf, vázací list pochází z Indonésie a náplň tvoří Piloto Cubano z údolí Cibao. Celková konstrukce velmi dobrá, bez kazů – drobnou výtku bych měl k prstýnku, který byl přilepený ke krycímu listu a musel se sundávat s velkou opatrností. K poškození krycího listu naštěstí nedošlo

doutniky_elisabeth_cigars_robusto_2


Tah: 3_hvezda
Vcelku dobrý, kladoucí trochu větší odpor

Kouř: 4_hvezda
Středně hustý po celou dobu kouření, světlý, krásně se vlnící ve vzduchu

Hoření: 4_pul_hvezda
Zapálení bezproblémové, hoření perfektní

Chuť, aroma: 4_pul_hvezda
Začátek krémově jemný, podtónem oříšků. V průběhu můžeme cítit drobné niance, nicméně krémová chuť zůstává stabilní po celou dobu kouření. Dochuť čokoládová, přecházející od hořké čokolády na začátku až k čokoládě mléčné na konci doutníku.

doutniky_elisabeth_cigars_robusto_3


Popel: 4_pul_hvezda
Téměř bílý, s tmavými flíčky, připomínající jemňounkou krajku. Skvěle držel do délky tří centimetrů bez jakéhokoliv špinění 

Celkové hodnocení: 4_pul_hvezda
Doutník Elisabeth Cigars Robusto pro mne byl velmi milým překvapením. Vzhledem k relativně nízké ceně jsem čekal doutník kvality spíše podprůměrné. Ovšem opak byl pravdou – jeho velmi jemná, krémová chuť a perfektní hoření dokázalo nastolit jedinečnou atmosféru. Je možné, že neoslní milovníky komplexních chutí nebo silnějšího tabáků, kteří by jej mohli nazvat fadním. Pro mne však byl příjemnou změnou, umožňující mi si doutník v klidu vychutnat a nepřemýšlet o tom, jestli cítím vzadu na patře maminčin štrúdl, nebo jablečný šáteček. S dobou kouření kolem jedné hodiny a deseti minut s navíc relativně nízkým obsahu nikotinu bych jej doporučil všem svátečním milovníkům doutníků.

Autor recenze: Alois Chumchal