Doutník Nat Sherman Roosevelt

Vzhled: 4_hvezda
Doutník Nat Sherman Roosevelt působí jako důstojné a elegantní torpédo barvy colorado claro. Zdobí ho kvalitní, hladký krycí list connecticut shade a decentně zvolený zlatý prstýnek. Náplň je vůči krycímu listu nápadně tmavší a voní spíše méně příjemně po mokré slámě.

Konstrukce doutníku: 4_hvezda
Rozměr doutníku je o něco menší, než u většiny torpéd, a sice má 148mm na délku a 20mm v pase. Provedení je poměrně precizní, doutník je tvarově přesný a optimálně utažený. 

doutnik_nat_sherman_roosevelt_2


Tah: 4_hvezda
Dalo by se říci, že by mohl klást větší odpor, ale vzhledem k tomu jak je doutník slabounký, tak to zase tolik nevadí.

Kouř: 3_hvezda
Jedná se o slabý doutník, a tak mám pocit, že úměrně tomu klesla i hustota kouře. 

Hoření: 5_hvezda
Zapálení proběhlo naprosto bez problémů a doutník hoří stabilně a vyrovnaně po celou dobu kouření. 

Chuť, aroma: 3_hvezda
Síla, chuť, aroma, zkrátka vše má příznaky superlajtky. Doutník je velice jemný od zapálení až do konce, přičemž nejvíce mi chutnal přibližně od středu, kde doutník začíná odkrývat o něco více chuti. Je mírně nasládlá s náznaky arašídů v pozadí. Příjemné je, že neštípe ani nehořkne, ale na druhou stranu ani nemá čím zaujmout. 

Popel: 4_hvezda
Popel je pevný, moc se nedrolí, k dokonalosti mu moc nechybí.

Celkové hodnoceni: 3_pul_hvezda
Jedná se o velice jemný a lehký doutník bez výraznějších atributů. Hodí se pro příležitosti, kdy si chcete zabafat, ale nemáte prostor pro vychutnávání. Tedy pro posezení s přáteli, které se může i protáhnout a během něhož nemusíte zůstat jen u jednoho kusu.

Autor recenze: Tomáš Koňařík