Výměna náustku dýmky

Lze vyměnit poškozený náustek?
 
Poškodili, prokousli nebo snad zlomili jste si náustek u své oblíbené dýmky? Dýmka není ztracená, náustek je možné vyrobit nový. Záměrně uvádíme “vyrobit”, protože až na vyjímky, které tvoří dýmky s osazením náustku systémem spigot bez kování v místé napojení náustku, je nutné nový náustek tvarově upravit na konkrétní dýmku, tedy vyrobit. 
 
Při výrobě dýmky osadí pipemaker surový náustek filtrovým nebo bezfiltrovým čepem, napasuje jej na krček dýmky a poté náustek s krčkem dobrušuje do stejného průřezu. Jakmile dosáhne plynulého přechodu mezi krčkem a náustkem v místě napojení a výsledného požadovaného tvaru náustku, celou část vybrousí do hladka a nakonec vyleští. Náustek pak podle typu dýmky nahřeje a ohne do výsledného tvaru. Stejný postup je poťreba aplikovat i u výměny náustku, jen krček se už nebrousí, brousí se pouze náustek podle tvaru krčku. Při dobrušování tvaru náustku v napojení ke krčku dýmky je občas nutno zasáhnout i do krčku. Potom se ale místo domoří na původní barvu. Proto není možně zakoupit, až na uvedené vyjímky, náustek již hotový na konkrétní typ dýmky.
 
Pokud si na výměnu náustku troufnete sami, v našem eshopu můžete zakoupit polotovary na výrobu nového náustku. V opačném případě Vám můžeme zajistit opravu dýmky v našem servisu. 
 
Kontakty na servis: email: praha@etrafika.cz , tel: 602 556 557
 
novy-naustek-dymky