Typy vázacích listů

Typy doutníkových vázacích listů

Existuje mnoho druhů vázacích listů na doutníky. Stejně jako třeba u vína hraje i u vázacích listů významnou roli při utváření výsledných příchutí a aromat země, region a mikroklima, ve kterém se rostliny pěstují. Ve skutečnosti tvoří vázací list 60 % (nebo i více) konečné chuti doutníku. Vázací listy pěstované ve stínu budou jemnější, budou mít menší žilkování a měly by být trochu olejnaté. Naproti tomu listy, které rostou na sluníčku, budou tmavší, budou mít výraznější žilky a měly by být sametové na dotek. Budou mít také výraznější chuť a stopu sladké příchutě, protože sluneční paprsky způsobují vylučování cukru v listech tabáku.

Na světě existuje velké množství různých vázacích listů, zde je přehled několika běžně používaných značkou Altadis U.S.A.:

Criollo San Andrés:
List s plnu chutí, který přináší doutníky s plným nebo středním tělem, se pěstuje ve svěžím údolí v mexickém San Andrés valley.

Golden Criollo San Andrés:
Jak už naznačuje název, jedná se o lehčí verzi listu Criollo San Andrés, s plnou chutí a středním až plným tělem.

San Andrés Morrón:
Tmavý list se středním tělem, pěstovaný v mexickém údolí San Andrés Valley, tlustý a s plnou chutí. Morrón znamená černý.

Honduran Connecticut Shade:
Tabák Connecticut Shade pěstovaný v Hondurasu, poskytující ideální barvu a vyváženost mezi silou a příchutí.

Ecuadorian Connecticut Shade:
Vázací list pěstovaný ve stinných oblastech v Ekvádoru ze semen tabáku Connecticut, s mírně výraznější chutí a s bohatší barvou než Connecticut Shade.

Ecuadorian Sumatra:
Vázací list pěstovaný ze semen ze Sumatry, na který se používá víčko z vnitrozemí Ekvádoru, poskytuje jemnou příchuť a stopu sladkosti.

Connecticut Shade (U.S.A.):
Tento tabák pěstovaný v Connecticutu v údolí Housatonic Valley (kterému se také jinak říká „tabákové údolí“) má jemnou až středně silnou chuť, hedvábnou kvalitu a zbarvení, které přechází od světle zlaté až po červenou. Patří mezi nejvyhledávanější a nejcennější tabáky na světě.

Select Connecticut Shade (U.S.A.):
Nejlepší z nejlepších Connecticut Shade, pěstuje se v Connecticutu v údolí nazývaném „tabákové údolí”.

Nicaraguan:
Vázací list pocházející z Kubánského semene, který se už od roku 1990 tradičně pěstuje v Nikaragui. Mezi producenty je známý pro svou složitou výrobu; jen několik málo listů ze samého vrcholu tabákové rostliny skončí jako vázací listy.

Indonesian TBN:
Aromatický a bohatý vázací list, který má spíše světlou barvu („TBN“ je zkratka pro „tabaco bawah naungan“, což lze přeložit jako „tabák pod pokrývkou“, nebo „pěstovaný ve stínu“); nejlepší listy tohoto druhu tabáku rostou ve východní provincii nazvané Javanear Jember.

Connecticut Broadleaf:
Tento tlustý, olejnatý, žilkovaný vázací list, který také roste v Connecticutu, je plný příchutí a aromat.

Cameroon:
Křehký a tenký list pocházející ze západní Afriky, ze země Kamerun, konkrétně z oblasti Bertoua, poskytuje lehkou příchuť a sladké aroma.

Dominican Shade:
List se středním až plným tělem, často se vyskytuje v Dominikánských puros.

Ecuadorian Cubano:
Vázací list pěstovaný z Kubánských semen v Ekvádoru v mnoha odstínech od světlých až po tmavé. S plnějším tělem, bohatý, často se vyskytuje pod názvem  Corojo 98.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení