Doutník Stanislaw Special Vintage Red Torpedo

Vzhled: 4_hvezda
Doutníkoví znalci jistě dobře ví, že všechny doutníky ze speciálních sérií od Stanislava mají dva prstýnky. I doutník Stanislaw Vintage Red Torpedo vyrobený ze světlého krycího listu v odstínu Colorado Claro tedy má tyto dva prstýnky. Jeden prstýnek můžete najít před ramenem, druhý pak zdobí stažení paty. Prstýnky jsou sice oproti jiným zahraničním značkám nalepeny s kratším předělem, což může některým vadit z estetického hlediska, vzhled doutníku ale není tímto faktem nijak výrazně narušen.

doutnik_stanislaw_vintage_red_torpedo_3


Konstrukce: 4_pul_hvezda
Doutník měří 164 mm, nemá žádné konstrukční vady a ani na krycím listu nenajdeme žádné kazy. Často mají například baliči doutníků problémy s oblastí konického ramene. U doutníku Torpedo je však i tato část zabalená s největší péčí. Pata doutníku je díky stažení prstýnkem také v pořádku. Krycí list je pěkně hladký, jen v jednom místě úplně dobře nepřiléhá k tělu doutníku. Na oříznutí tohoto doutníku je nejlepší použít dobře nabroušený ořezávač - jinak totiž můžete mít s oříznutím menší problémy.

Tah: 4_hvezda
Doutník má dobrý, vyvážený tah, takže s natahováním dýmu nejsou žádné problémy. Pro kuřáky, kteří mají v oblibě spíše těžší tah, je dokonce tah Torpeda příliš volný. V průběhu kouření se tah nijak výrazně nemění.

doutnik_stanislaw_vintage_red_torpedo_4


Kouř: 4_hvezda
Doutník produkuje silný kouř. V první a třetí třetině by se dala dávka kouře zařadit do průměru, druhá třetina však produkuje nadprůměrné množství kouře.

Hoření: 4_hvezda
Hoření je během celé doby kouření dobře vyvážené, doutník nezhasíná a není tedy nutné jej znovu zapalovat. Díky světlému krycímu listu můžete mezi popelem a neohořelým listem vidět úzkou černou linku.

doutnik_stanislaw_vintage_red_torpedo_5


Chuť: 3_pul_hvezda
Doutník má zhruba středně výraznou chuť s tóny dřeva a koření. V průběhu kouření se pak postupně objevují i sladké tóny chuti, zejména můžete ucítit mandle a marcipán.

Aroma: 3_pul_hvezda
V aromatu Torpeda jsou cítit převážně žíně a čaj. Aroma žíní kuřák zachytí zejména během kouření obvodu doutníku. Pata doutníku a jeho náplň je pak více cítit po čaji a také po méně výrazném tabáku.

doutnik_stanislaw_vintage_red_torpedo_6


Popel: 4_hvezda
Popel z doutníku téměř neodpadává. Barvu má příjemnou, i když je nutné říct, že by mohl mít kompaktnější obvod a delší držení – alespoň o pár milimetrů.

Celkové hodnocení: 4_hvezda
Tyto doutníky seženete za 155,-, což je příznivá a zcela vyhovující cena. Pokud porovnáme Red Torpedo s ostatními doutníky ze série Blue Vintage, zjistíme, že se Torpedo může pochlubit lepší konstrukcí i chutí. Proto bývá Red Torpedo oblíbenější.

doutnik_stanislaw_vintage_red_torpedo_8

Autor recenze: Zdeněk Hauk

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení