Doutník Montecristo Edmundo

Vzhled: 4_hvezda
Doutník Montecristo Edmundo je pojmenován po hrdinovi Dumasova románu Hrabě Montecristo Edmundo Dantesovi. Tento román, s nímž je spjat, býval v minulém století předčítán dělníkům v doutníkových manufakturách. Barva doutníku je tmavší colorado, možná až colorado maduro s nádherným olejnatým nádechem. Doutník není balený ve folii a i přes skromný prstýnek, působí  velice důstojně. Krycí list je malinko flekatý. Aroma nezapáleného je výrazně medové, květinové.  

Konstrukce doutníku: 4_pul_hvezda
Náplň, vázací i krycí list je tvořen tabákem z Kubánské oblasti Vuelta Abajo. Z této oblasti údajně pochází nejlepší tabák na světě! Rozměry jsou 135x21mm. Doutník je optimálně utažený.

doutnik_montecristo_edmundo_2


Tah: 5_hvezda
Tah je naprosto dokonalý. Doutník klade optimální odpor.

Kouř: 4_pul_hvezda
Hustota kouře je bohatá, úměrná jeho solidní tloušťce, a tak nabízí hojné vypouštění kroužků, a požitek z prázdné, tiché restaurace, ze které se osazenstvo raději evakuuje.   

doutnik_montecristo_edmundo_3


Hoření: 4_hvezda
Doutník hoří pohodlně, na svou tloušťku krásně rovnoměrně. 

Chuť, aroma: 5_hvezda
Zpočátku je chuť mírně slaná, přitom při silnějším potáhnutí krásně zesládne. Doutník v chuti nikde nevystrkuje drápky a je úžasně jemný od začátku až do konce. Nějaké ty chuťové barvičky hledám marně, a je to jen a jen dobře. Cítím jen chuť perfektního tabáku. Ke konci se přidá jen trochu kávové hořkosti. Jedním slovem dokonalost.   

Popel: 5_hvezda
Popel je světlý a neuvěřitelně pevný, nedrolící se.

Celkové hodnoceni: 5_hvezda
Tento doutník si píšu na seznam mých nejoblíbenějších. Je přesně takový jaké mají doutníky být. Vzhledem budí respekt a potěší naprosto sametově hladkou chutí. Doba kouření kolem hodinky a čtvrt.

Autor recenze: Tomáš Koňařík

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení