Doutník Santa Damiana H.2000 Director

Doutník Santa Damiana H.2000 Director

Vzhled: 4_hvezda
Doutník působí poměrně kvalitně,  solidní krycí list barvy maduro a vkusný prstýnek slibuje i solidní zážitek. Na místech styku s celofánem vznikly jakési černé fleky, které signalizují cosi neobvyklého, ale snad nejde o závadu. Nezapálený voní sladce květinově.

Konstrukce doutníku:
 4_hvezda

Na trhu je více velikostí těchto H.2000, já mám k dispozici velikost Lonsdalu. Měří něco přes 170mm, tloušťka asi 17mm. Zdá se rozumě utažený a celkové jde o slušně zpracovaný kus. 

Tah:
 3_hvezda

V tahu se projevuje výše zmíněné utažení jako ne úplně nejvhodnější. Určitě bych u takovéhoto doutníku očekával lehčí tah. 

santa-damiana-h2000-director-2


Kouř:
 4_hvezda

Určitě bych vyzdvihl, že je kouř docela chladný. Částečně je to jistě způsobeno horším tahem, ale svým způsobem i úzká a dlouhá konstrukce.

Hoření:
 5_hvezda

Hoří výborně.

Chuť, aroma:
 4_hvezda

Minimálně z počátku připomíná sladkou chuť Kubánských doutníků (alespoň v porovnání s těmi, se kterými jsem se setkal). V zásadě nedochází k větší degradaci chuti v průběhu kouření, postupně v chuti přibývá dostatek příjemných ořechových podtónů, které svou stabilní nasládlostí připomínají vlašáky.

santa-damiana-h2000-director-3


Popel:
 5_hvezda

Světlý, pevný.

Celkové hodnoceni:
 4_hvezda

Jedná se o velice příjemný doutník. Na můj vkus lehce silnější, ale s jemnou chutí. Rozhodně patří mezi vyšší průměr.

Autor: Tomáš Koňařík

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení