Doutník Miro Torpedo

Doutník Miró Torpedo 

Vzhled:  5_hvezda
Krycí list doutníku má tmavší barvu. Maduro to ale ještě není. Povrch je krásně homogenní a hladký. Ozdoben je rozměrnějším prstýnkem. Celkově působí designově velice vkusně provedený. Vůně nezapáleného je zvláštní zemitá.

Konstrukce doutníku:  5_hvezda
Doutník pochází z fabriky z Hondurasu, a tabák z Hondurasu tvoří i náplň (ještě společně s tabáky z Nicaraguii). Krycí list je ze Sumatry a vázací z Nicaraguii. Lákavě zní popis produktu od výrobce, který slibuje použití archivního tabáku (i když už se přesněji nedovíme, kolik let tabák zrál). Tvar doutníku je klasické torpédo, délky asi 160mm a tloušťky asi 20mm. 

Tah:  5_hvezda
Naprosto bez výhrad.

Kouř:  3_hvezda
Zpočátku dost řídký, ale po čase zhoustl do jakéhosi slabšího průměru.

doutnik-miro-torpedo-2


Hoření:  5_hvezda
Doutník hořel perfektně. Má tendenci se srovnat i v případě nerovnoměrného zapálení, kterého jsem se sám dopustil.

Chuť, aroma:  5_hvezda
Hned po zapálení je jasné, že tento doutník nemůže zklamat. Chuť je velice příjemně sladká, na jazyku se tvoří sladké lehce nakyslé ovocné tóny, které společně s přičichnutím nosem připomínají sušené meruňky, či višně. V pozadí lze rozeznat chuť a vůni kakaa, která když se občas ztratí, tak ustoupí příjemné plné chuti tabáku.
Přibližně ve dvou třetinách kouř krásně zkrémovatí a nabídne jemnou vůni a chuť slazené kávy.
Po celou dobu kouření nevyčnívá žádná otravná štiplavost, ale dá se tak uvěřit, že kouříme skutečně vyzrálý archivní tabák.

doutnik-miro-torpedo-3


Popel:  4_hvezda
Pevný bílý. Později sice trochu tmavší, ale stále pevný.

Celkové hodnoceni:  5_hvezda
Po delší době mohu hodnotit doutník za plný počet. Miro si to s přehledem zaslouží a nezbývá než ho doporučit. Síla doutníku je přibližně střední a doba kouření, v mém případě,  asi 1h 20min.

Autor:  Tomáš Koňařík