Doutník Miro Torpedo

Doutník Miró Torpedo 

Vzhled:  5_hvezda
Krycí list doutníku má tmavší barvu. Maduro to ale ještě není. Povrch je krásně homogenní a hladký. Ozdoben je rozměrnějším prstýnkem. Celkově působí designově velice vkusně provedený. Vůně nezapáleného je zvláštní zemitá.

Konstrukce doutníku:  5_hvezda
Doutník pochází z fabriky z Hondurasu, a tabák z Hondurasu tvoří i náplň (ještě společně s tabáky z Nicaraguii). Krycí list je ze Sumatry a vázací z Nicaraguii. Lákavě zní popis produktu od výrobce, který slibuje použití archivního tabáku (i když už se přesněji nedovíme, kolik let tabák zrál). Tvar doutníku je klasické torpédo, délky asi 160mm a tloušťky asi 20mm. 

Tah:  5_hvezda
Naprosto bez výhrad.

Kouř:  3_hvezda
Zpočátku dost řídký, ale po čase zhoustl do jakéhosi slabšího průměru.

doutnik-miro-torpedo-2


Hoření:  5_hvezda
Doutník hořel perfektně. Má tendenci se srovnat i v případě nerovnoměrného zapálení, kterého jsem se sám dopustil.

Chuť, aroma:  5_hvezda
Hned po zapálení je jasné, že tento doutník nemůže zklamat. Chuť je velice příjemně sladká, na jazyku se tvoří sladké lehce nakyslé ovocné tóny, které společně s přičichnutím nosem připomínají sušené meruňky, či višně. V pozadí lze rozeznat chuť a vůni kakaa, která když se občas ztratí, tak ustoupí příjemné plné chuti tabáku.
Přibližně ve dvou třetinách kouř krásně zkrémovatí a nabídne jemnou vůni a chuť slazené kávy.
Po celou dobu kouření nevyčnívá žádná otravná štiplavost, ale dá se tak uvěřit, že kouříme skutečně vyzrálý archivní tabák.

doutnik-miro-torpedo-3


Popel:  4_hvezda
Pevný bílý. Později sice trochu tmavší, ale stále pevný.

Celkové hodnoceni:  5_hvezda
Po delší době mohu hodnotit doutník za plný počet. Miro si to s přehledem zaslouží a nezbývá než ho doporučit. Síla doutníku je přibližně střední a doba kouření, v mém případě,  asi 1h 20min.

Autor:  Tomáš Koňařík

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení