Co dělat, když je v doutníku zřetelná dírka?

Pokud se Vám do rukou dostane doutník s dírkami, pak to obvykle znamená, že uvnitř bují čirý ruch. Právě držíte znehodnocený kus napadený tabákovým molem a měli byste zvážit další postup. Pokud budete uvažovat o zapálení, pak celého doutníku. Jedině úplné a okamžité spálení zabrání dalšímu rozvoji.
Nemá smysl řešit, co přesně v doutníku žije nebo dorůstá. Obvykle se stává, že havěť, které chutná výběrový tabák, se k nám dostává právě ze země původu díky zanedbané pozornosti. Obvykle je to tak, že mušky nebo třeba moli nakladou na tabákové listy vajíčka a ta se začnou líhnout až během přepravy. Buď stihnou množení ještě tehdy nebo pak bohužel až v našem humidoru a to už je pozdě.
Dobrá rada? Pokud Vám někdo doutník věnuje, nebo Vám „zvenku“ doveze krabici, zkontrolujte je. Důkladně si várku projděte a radši se dvakrát ujistěte, že doutníky nejsou napadené a nejsou na nich třeba drobné pavučinky. Pokud ano, krabici buď vraťte zpět, nebo znehodnoťte. Rozhodně napadené doutníky nepřikládejte k zdravé zásobě.
Hmyz živící se tabákem totiž obvykle nemá nic lepšího na práci, než se množit a krmit. Díky tomu je jedna malá populace schopná zničit opravdu všechno, na co narazí.
Opravdu se vyplatí podcenit kontrolu a pak muset pálit doutníky jak čarodějnice, humidor vytírat lihem a doufat v zázrak? Pokud chcete předejít těmto a podobným hrozbám a „dobrým“ nápadům, používejte při zvlhčování také antibakteriální tekutinu. I pár kapek může zachránit nejednu nepříjemnou situaci. Hlavně ale kontrolujte jednotlivé doutníky, zda nemáte nechtěné společníky holdující stejné neřesti.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení