Co dělat, když je pata doutníku poškozená?

Pokud se jedná o mírné třepení nebo třeba vyhřezlý kousek tabáku narušující jinak bezvadnou stavbu těla doutníku, stačí patu po oříznutí zapálit. Porušenému místu pak věnujeme během zapalování větší pozornost a snažíme se o bezvadné zapálení.
Nemá smysl doutník hned vyhazovat nebo ho považovat za bezcenný. Něco jiného je vada skrytá ve středu těla, kde prasklina bude obtěžovat po celou dobu hoření a bude znemožňovat kouření. Něco úplně jiného je drobná oděrka na patě, která může vzniknout i během manipulace. Drobné oděrky může způsobit tuba nebo papírový obal, o který se doutník otírá. Stejně dobře se může stát, že doutník nabírá nečekaně na objemu a krycí list ztrácí na pružnosti.
Pokud tedy je pata doutníku poškozená jen mírně nebo se jedná jen o malé oděrky, zvažte, zda to stojí za Vaši pozornost? Někdy je lepší doutník zapálit, věnovat pozornost popelu ve chvíli, kdy se spaluje právě nevzhledná nebo poškozená část a víc se věnovat chuti samotné.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení