Dýmky Brebbia - Historie

Společnost Pipe Brebbia Srl, nebo spíše M.P.B. (Manifattura Pipe Brebbia) se zrodila roku 1953 z asociace vytvořené mezi Achillem Savinellim a Eneam Buzzim již v roce 1947, kde první z nich měl zajišťovat marketing a ten druhý výrobu dýmek pod jménem Savinelli. Vše se povedlo zorganizovat až roku 1953.
 
brebbia-header
 
Výroba, jež byla odjakživa pečlivá a bez jediné chyby, pokračovala tradičním způsobem dalších 60 let. Každý kousek se tehdy vyráběl na starých soustruzích, ovšem s tím, že dokončení se dělalo vždy ručně.
 
Tajemstvím jejich výroby, jestli to tak můžeme říct, se skrývá v respektování tradic a ve zkušenostech získaných několika lety úspěšné práce. Vše by se to dalo velmi jednoduše vyjádřit dvěma slovy: vysoká kvalita.
Továrna je nyní vedená Eneaovým synem, Lucianem.
Několik posledních desetiletí bylo mnoho dýmek Brebbia vyrobeno menšími nezávislými společnostmi, přičemž tyto dýmky se i přesto prodávají pod jménem Brebbia. Pro trh v severní Evropě se vyřezávají dýmky s devítimilimetrovým filtrem, z nichž některé mají navíc i Konex systém značky VAUEN (který zajišťuje dobré usazení filtru).