Výroční dýmkové tabáky

Výroční dýmkové tabáky Peterson a W.O. Larsen
 
Většina výrobců dýmkového tabáku přichází každoročně mimo standardní produkci s výročními tabáky, které představují speciální směsi v netradiční designové krabičce. Kuřáci dýmky tak se zájmem každý rok očekávají, jaký bude letošní výroční tabák v limitované edici. Firma Peterson uvádí každoročně na tabákový trh kromě výročního tabáku další dvě edice letní - Summer Time a vánoční - Holiday Season. Aktuální novinkou jsou výroční tabáky W.O. Larsen 2015 a Peterson Holiday Season 2014.
 
 
Vánoční tabák tak jak má být. Jak už je u výročních tabáků Peterson zvykem, je balen po 100g v plechové krabičce s výrazným designem. Základ tvoří Virginie, kterou doplňuje Black Cavendish a Burley. Řez tabáku loose cut zaručuje pomalé hoření. Aromatizace vanilkou s jemnou chutí čokolády řadí tento tabák k aromatickým tabákům, ale spolu s vyváženým tělem tabáku tvoří při kouření harmonickou chuť. V místnosti středně silné příjemné aroma. Celkově jej můžeme zařadit k tabákům středně slabým až slabším.
 
 
Slabší, středně aromatizovaný tabák s příchutí brandy, malin a granátového jablka.  Vlastní směs tvoří dvakrát fermentovaný Black Cavendish, Virgínie a Burley.  Řez tabáku loose cut kombinovaný s řezem cube (Burley) doplněný o okvětní lístky bílých čajových růží. Výrazné aroma v mistnosti. Baleno v plechovce po 100g a značeno letopočtem.
 
vyrocni-dymkove-tabaky-2014-2015