Výroční dýmkové tabáky a dýmky

Výroční dýmkové tabáky a dýmky

Ráno se ochlazuje čím dál více a my začínáme pomalu, ale jistě vstávat za tmy.Naše tělo si zvyká na chladnější přechodné počasí. Ranní mlhy a vlhko cítíme v nose hned, jak vyjdeme z domu. Takovéto počasí v nás vzbuzuje představu dobře uvařené bramboračky,nejlépe hodně okořeněné majoránkou, kterou jíme u vyhřátého krbu. Kolikerý i kuřák dýmky si při tom vzpomene a teplem rozpálenou dýmku s opravdu dobrým tabákem. Zkrátka v životě každého z nás jsou požitky, z kterých máme upřímnou radost a kterých se jen neradi vzdáváme. Následující řádky budou možnou inspirací pro ty z vás, kterým dýmka a dobrý tabák vzbudí pouze radostné a vcelku hodně pozitivní emoce. Můžete je i využít jako nenápadný tip na vhodný vánoční dárek.
Letošní nabídka je na novinky opět velmi bohatá. Podívejme se nejprve na  tradiční dýmkařské země jako je Irsko či Anglie. 
Irská firma Peterson pokračuje ve své zaběhnuté tradici a opět připravila výroční dýmku roku s výročním tabákem a také vánoční dýmku s tabákemVýroční dýmka roku z dílny Peterson má letos krásný tvar typu brandy. Tato dýmka je zdobena velmi výrazným širokým prstýnkem z pravého stříbra, který kontrastuje s černým akrylovým náustkem. Tuto dýmku lze koupit ve čtyřech povrchových úpravách,hladké černé, hladké tmavě hnědé, rustikové a konečně i světle hnědé. 

vyrocni_dymka_peterson_2013


Peterson Pipe of the Year 2013 je balena do výrazné kartonkové krabičky s černobílým motivem not. Stejný design pak najdeme i na plechovce výročního tabáku Peterson Special Reserve 2013. Výroční tabák od Petersonů je laděn spíše do jemnější směsi, která obsahuje flakovou Virginii.Ta je namíchána s dvakrát fermentovaným černým Cavendishem. Celá směs je pak dotvořena velmi jemnou příchutí broskví. Další vánoční tabák pod názvem Peterson Holiday Season 2013má velmi hezký vánoční motiv letících sání tažených soby v červené barvě na bílém pozadí.Stejný motiv je pak volen i pro krabičku vánočních dýmek, které mají letos tvar apple bent a stand up. Dýmky mají jednoduchý kroužek ve tvaru dvou stříbrných proužků a jsou opatřeny černým akrylovým náustkem, který může být buď typicky petersonovský nebo klasického typu. Dýmky mohou mít hladkou nebo rustikovou povrchovou úpravu. Pro letošní tabákovou směs Holiday Season je zvolena Virginie, Burley a Cavendish s nádechem koření a ovoce. 
V Anglii u Samuel Gawithů letos pokračují ve stejném duchu jako loni.Výroční tabák Limited Edition 2014 má opět sběratelskou krabičku s motivem obrazu Samuela Gawitha. Obsahuje tradiční dýmkovou směs přírodního charakteru s velmi kvalitní Virginií různých druhů. 
Co se týče dalších výročních dýmkových směsí, těch aromatičtějších, tak je opět na trhu k mání výroční tabák W.O. Larsen Limited Edition 2014 od Scandinavian Tobacco. Letos je na krabičce opět pouze jednoduchý design typu zvýrazněného letopočtu. Je to spíše lehčí aromatická směs, která se skládá převážně z virginských tabáků, Tennesse Burley tabáku a dvakrát fermentovaného černého Cavendishe. Celá směs je obohacena vícečetným aroma, kde převládá mučenka.  

vyrocni_dymkovy_tabak_kohlhase_limited_edition_2014_100


Dále výroční tabák německé firmy Kohlhase and Kopp, kde pokračují s motivem měst v sérii Pleasure around the world. Pro letošní rok padla volba na Rio. Výrazný motiv na krabičce bude zajisté atraktivním dárkem. Dýmková směs koresponduje s motivem Ria na krabičce, protože bylo zvoleno aroma i chuť exotického ovoce. Výčet aromatických dýmkových výročních směsí zakončeme tabákem z Berlína, kdy pro všechny milovníky těchto směsí bude k sehnání nové Anno MMXIV. Pro ty dýmkaře, kteří potřebují při kouření i libě vonět svému okolí a mají rádi dýmkový tabák Holger Danske, je připravena nová dýmková směs právě pod hlavičkou Holger Danske. 
V dýmkových novinkách si můžete prohlédnout novou značku dýmek Rattray´s,která má velmi zdařilé dýmky anglických klasických tvarů. Zajímavé tvary najdete ve specializovaných prodejnách i na internetu.
Přeji šťastnou ruku při výběru vlastních radostí.
Podrobnější informace najdete i na www.mostex.cz.

Text: Michaela Koláčková
Foto: Rostislav Čuřík