Tabáky do dýmky Mac Baren HH

Dýmkové tabáky Mac Baren HH Mature Virginia a HH Acadian Perique

Tabák do dýmky Mac Baren HH Mature Virginia

mac_baren_hh_mature_virginia

HH Mature Virginia je druhá směs řady HH. Inspirace přišla stejně jako u první směsi HH díky receptu objeveného okolo roku 1890.

Tato vynikající směs je typická právě pro tuto starou dobu a můžeme ji snadno popsat jako tabák „zpět do přírody“. Chuť dýmkového tabáku HH Mature Virginia vychází z plných, bohatých, přírodních příchutí různých druhů tabáku Virginia.

Tvorba této směsi byla výzvou našeho výjimečného umění. Dívali jsme se na mnoho různých receptů a nechali se inspirovat talentovaným využitím tabáku Virginia, abychom podpořili a nechali vyniknout jeho přirozenou sladkost. Další inspirující myšlenkou bylo použití velmi specifických druhů Virginií na zredukování štiplavosti bez toho, aby se potlačila ona sladká chuť. Přesto, jedna věc je mít nějakou myšlenku, ale druhá věc je opravdu ji zrealizovat. Po několika měsících testování a zkoušení nyní můžeme říct, že se náš plán stal skutečností. – Náš plán se proměnil v tabákovou směs HH Mature Virginia.

Abychom vytvořili tuto směs, použili jsme 22 různých druhů tabáků, z nichž je celkem 15 Virginií. Před mixováním tabáku byly Virginie skladované několik let, aby dozrály a aby se rozvinulo jejich aroma, stejně jako když se na několik let odkládá dobré víno. Různé druhy Virginií, jako světle žlutá se zlatými listy, tmavě červená s mahagonovými listy, tmavá Virginia a černá Virginia Cavendish se smíchají dohromady a tak se uskladní. Každý z tabáků tak získá chuť těch ostatních, čímž vznikne unikátní příchuť. 

Pro zlepšení a zvýraznění Virginií se přidává špetka tabáku Oriental a nakonec se chuť zakulatí trochou lisovaného Burley. Když se díváte na tuto směs, láká vás svými barevnými variacemi k bližšímu prozkoumání.

Jakmile ovoníte tuto směs, jistě vám dojde, proč jsme pro ni zvolili název Mature Virginia. Přesto, že hlavní dojem zanechává zejména nádech kouře kombinovaný s přírodní sladkostí, při bližším přivonění objevíte ještě něco dalšího. Je obtížné to popsat slovy, de facto nemožné, je to tak trochu Záhada.

Jakmile si zapálíte svou dýmku se směsí tabáku do dýmky HH Mature Virginia, uvítají vás sladké tabáky Virginia a postupně se do celkové chuti přimíchá i tmavá Virginia. Do našich směsí jsme nepoužívali žádnou tmavou Virginii více jak 100 let, takže bylo načase znovu objevit tento vynikající tabák. Pro chuť HH Mature Virginia to znamená, že ke sladké chuti Virginie se přidá jemný kouřový tón. To, co dělá směs HH Mature Virginia příjemnou ke kouření, je právě tento zážitek postupného míchání sladké a kouřové chuti – a to vše bez jakékoliv štiplavosti na jazyku.

Řím nepostavili za den a nestalo se tak ani se směsí dýmkového tabáku HH Mature Virginia. Trvalo dlouhou dobu, než jsme vytvořili perfektní tabákovou směs a silně věříme, že se nám podařilo nalézt tu správnou kombinaci Virginií na podnícení a uspokojení vašich chutí.

Tabák do dýmky Mac Baren HH Acadian Perique

mac_baren_hh_acadian_perique

Tato směs je již třetí směsí z tabákové rodiny HH. První dvě směsi HH Vintage Syrian a HH Mature Virginia byly velmi dobře přijaty kuřáky dýmek po celém světě. Svou chutí byly spíše přírodnější, se syrovou chutí tabáku. Tato třetí HH směs – HH Acadian Perique – je také směsí, kde si můžete plně vychutnat přírodní chuť tabáku.

Také jsme chtěli dosáhnout toho, aby konečná směs neštípala na jazyku a aby měla výraznou tabákovou chuť. Když jsme poprvé začali vytvářet směs HH Acadian Perique, ukázalo se poměrně rychle, že to bude hodně složitá směs. S každým testováním jsme přicházeli na to, že chceme více chuťových nuancí. Konečná směs obsahuje Virginie, Burley, originální Cavendish, tmavý pálený Kentucky, tabáky Oriental a samozřejmě Acadian Perique.

Všechny tyto tabáky se ve směsi snoubí tím nejúžasnějším způsobem. Když kouříte HH Acadian Perique, cítíte sladkost tabáků Virginia, jemnou kořeněnou chuť tabáků Oriental a nepatrný nádech štiplavosti a ovoce tabáku Perique.

Naším záměrem nebylo vytvořit směs, ve které by chuť tabáku Perique přebíjela chuťové nuance ostatních druhů tabáku. Proto bylo přirozené použít Acadian Perique, který je lehčí a jemnější verzí tabáku Perique. Díky tomu, že jsme použili Acadian Perique, se nám povedlo dosáhnout vyvážené chuti, kde všechny druhy tabáků přispívají svou přirozenou chutí k celkovému dojmu této jedinečné směsi.
Poté, co jsme vytvořili tuto směs, už bylo rozhodnutí snadné… tato symfonie chutí vysoce kvalitních dýmkových tabáků by neměla být zakryta žádnou přidanou příchutí, což je rys, který najdeme i u dvou předchozích HH směsí. HH Arcadian Perique proto nemá žádnou přidanou příchuť.

Necháme vás tedy se směsí, ve které si opravdu můžete vychutnat přírodní tabáky. A nemyslete si, mohlo by se zdát, že zažijete jemné kouření, ale čeká vás velké překvapení. Zažijete totiž bohatý kouř plný příchutí, který vás jistě naprosto uspokojí. A…tabák můžete dokouřit až do posledního lístečku, dokud vám na dně tabákové komory nezbude jen šedý popel.