Tabák Burley

Listy tabáku Burley a Virginia mají podobnou velikost, jsou dlouhé přibližně 20 až 50 cm, ale liší se svými vlastnostmi a konzistencí. Barva tabáku Burley se pohybuje od světle hnědé po tmavě hnědou.

Tabáky do dýmky

Burley je druhým nejčastěji používaným dýmkovým tabákem. Je známý díky svému nízkému obsahu cukru. Jeho listy často neobsahují vůbec žádný přírodní cukr. Tabák Burley má silné aroma, dobře v dýmce hoří a v jeho chuti najdete odstín kakaové příchuti; přesto však není tak sladký jako tabáky druhu Virginia.

Tabák Burley se sbírá tehdy, když jeho listy ztratí svou pružnost, takže když začne sbírání, listy jsou zelené. Rostlina se sbírá celá a na vysušení se věší do stodol, které jsou kryté před slunečními paprsky. Nepoužívá se horký vzduch, ale aby se dosáhlo ideálních podmínek na sušení rostlin, tak se někdy dovnitř vpustí trocha čerstvého vzduchu. Běžné vysušovací metodě používané na tabáky druhu Burley říkáme vysoušení vzduchem.

Na vysušování tabáku Burley se používají i jiné metody, běžně používané u známého tabáku Kentucky. Když se Burley vysuší pomocí vzduchu, suší se ještě nad ohněm. Oheň se rozdělává přímo ve stodole, kde vznikne hustý kouř a listy tak absorbují jeho aroma.