Tabák Virginia

Již odedávna je tabák Virginia vysoce ceněný a dnes je to nejčastěji používaný tabák, který tvoří základ většiny dýmkových směsí. Tabák Virginia je oblíbený hlavně proto, že ve svých listech obsahuje tolik cukru a přírodního aromatu. Tyto přírodní ingredience dávají tabáku Virginia jeho sladkou a aromatickou chuť.

Tabáky do dýmky

Listy tabáku Virginia rostou do délky 20 až 50 cm. Virginia se sbírá v několika fázích, protože listy se trhají jednotlivě podle toho, kdy dozrají. Listy se nechají plně dozrát na rostlině a posbírají se, až když se zbarví do žluta. Poté, co se utrhnou, se svážou do balíků (každý svazek obsahuje 10 - 12 listů) a pověsí se na tyče ve stodolách, kde postupně vyschnou. Většina tabáku Virginia se suší pomocí horkého vzduchu, což znamená, že během pětidenního vysušovacího procesu se teplota vzduchu pomalu zvedne na přibližně 80 stupňů Celsia. Vysoušení pomocí horkého vzduchu je přísně kontrolovaným procesem, při kterém vzájemná vyváženost mezi teplotou a vlhkostí vzduchu zvýrazní přirozené kvality tabáku Virginia. Barvy se během celého vysušování mění ze světle žluté na mahagonovou.
Nejlepší tabáky Virginia pocházejí ze zemí, kde je během růstu rostlin okolo 35 stupňů Celsia a relativní vlhkost vzduchu se pohybuje kolem 90 %.