Nákupní taška

Nákupní taška:

0 položek za 0

Přihlášení:

RegistraceZapomenuté heslo

Platební karty
Toggle menu
www.etrafika.cz

Mistrovství Valašska v pomalém kouření dýmky 2011

Koliba opět patřila milovníkům dýmky

V sobotu odpoledne si dalo dostaveníčko v místní Valašské kolibě dvaatřicet vyznavačů takzvaného gentlemanského sportu. Po 1 hodině 1 minutě a 32 vteřinách byl znám vítěz Mistrovství Valašska v pomalém kouření dýmky.Šampiónem devátého ročníku se stal Stanislav Mokryš z PC Ostrava, který si odveze dýmku značky Design Berlin věnovanou starostou města Jiřím Částečkou. „Je to pro mě velké překvapení a zároveň satisfakce za to, že jsem za klub mohl pořadatelskému Valašskému Fajfklubu vrátit několikanásobnou porážku přímo na jejich půdě,“ sdělil s úsměvem letošní vítěz. „Oproti našemu tabáku hořel ten soutěžní poněkud rychleji. Osobní rekord mám kolem hodiny a čtyřiceti minut.“
Mistrovství bylo zahájeno vzpomínkou na významného výrobce dýmek Pavla Hápa. „Před několika dny náhle a nečekaně zemřel. Všechny nás to opravdu vzalo,“ řekl smutným hlasem pořadatel Radim Přikryl. Na úvod mu tak dýmkaři vzdali hold minutou ticha.
„Každý měl rovné startovní podmínky. Soutěžící obdrželi 3 gramy tabáku Samuel Gawith Black Cherry a dvě zápalky,“ konstatoval hlavní rozhodčí Jiří Janků. Kdo by si myslel, že je soutěž ryze pánskou záležitostí, bude vyveden z omylu. „Na valašském mistrovství jsem poprvé, soutěží mám však za sebou již více,“ prozradila jediná zástupkyně něžného pohlaví Kateřina Hubaczová z klubu Dýmka Net s tím, že ke kouření dýmky ji přivedl manžel.
V rámci mistrovství jsou tradičně vyhlášeny další dvě soutěže. „Držitelem trofeje za nejoriginálnější dusátko se stal Jiří Zapletal z PC Silesia,“ vyhlásil Radim Přikryl. Pořadatelský Valašský Fajfklub vyhlásil potřetí soukromou klubovou soutěž, jehož nejlepší dýmkař získá putovní pohár „Kula Sira Přikryla“. „Letos má nového majitele, a to přímo ředitele mistrovství Pavla Látala,“ sdělil organizátor Radim Přikryl.
Na Valaško se soutěžící sjeli z různých koutů republiky. Nejdéle putoval dýmkařský klub z Hradce Králové. Cestu si však našli také členové klubů z Brna, Zlína, Opavy či Ostravy.
Loňský vítěz Břetislav Kotulán z Pipe Clubu Brno nemohl ze zdravotních důvodů obhájit své prvenství. Rekordmanem soutěže je Aleš Korger, který si v roce 2005 vychutnával tabák celé 2 hodiny a 45 vteřin.

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně on-line; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.
Ministerstvo zdravotnictví varuje:
kouření způsobuje rakovinu

	
	
	
	
	

Dle platných zákonů je zakázán prodej tabákových výrobků a kuřáckých potřeb osobám mladším 18 let.
Prohlašuji, že jsem starší 18 let a jsem si vědom(a), že tyto stránky obsahují informace o tabákových výrobcích a kuřáckých potřebách.

Souhlasím