Nákupní taška

Nákupní taška:

0 položek za 0

Přihlášení:

RegistraceZapomenuté heslo

Platební karty
Toggle menu
www.etrafika.cz

Tabák do dýmky Samuel Gawith Black Forest

Tabák do dýmky Samuel Gawith Black Forest

Název:   
Samuel Gawith Black Forest
Výrobce:

Samuel Gawith
Řez:

Loose Cut
Balení:

50g obdélníková plechovka
Popis:

Jedinečná směs různých typů výběrových virginských listů, sladkého černého Cavendishe a tmavě hnědého Burley. Jemná příchuť a aroma lesního medu dodává směsi příjemnou chuť, která ovšem nepřebíjí přirozenou chuť tabáku.
Síla:

Středně silný
Aromatizace:

Středně aromatizovaný


Aroma:
1
Tabák voní za studena opravdu velice příjemně po čokoládě a jahodovém kompotu. Vně uzavřené klasické obdélníkové krabičky lze spolehlivě cítit vůni medu, ale po jejím otevření je téměř fuč. Med lze zaznamenat jen slabě v pozadí. Skoro se dá říci, že nám Gawith maže med kolem....krabičky. To ale nemění nic na tom, že aroma je naprosto výtečné.
Aroma v místnosti je pak velice příjemné a pasuje tento tabák mezi společenské. Což rozhodně neplatí obecně o všech aromaticích.

Chuť:  1
Po zapálení převládá aroma a chuť čokolády, jahod a něco málo vanilky. Popravdě toho lze v tabáku nalézt spousta a dala by se vyjmenovat značná část sortimentu cukráren, což ale myslím znamená především fakt, že tento tabák nezačne jen tak nudit a neustále se v něm dá pátrat po něčem novém. Sladkost je ještě umocněna tabákovou směsí s Cavendishem.

Hoření:  1
Tabák hoří velice dobře a je vhodný i pro začínající dýmkaře. Nemočkuje a nemám problém držet uhlík pohodlně pod dohledem.

Stabilita:  3
Jak už to u aromatiků bývá, tak obvykle trpí postupným vyčicháváním při opakovaném zavlhčování, což se nevyhýbá ani Black forestu. Speciálně ony obdelníkové krabičky od Gawitha jsou pro uchovávání aromatiků naprosto nevhodné a doporučuji tabák ihned přesypat do těsnící dózy.
Po otevření krabičky se mi napřed zdál tabák trochu sušší, ale později jsem zjistil, že právě takováto vlhkost je pro něj optimální a při jen trochu vyšším zvlhčení se rozštípal a zhořkl.

Celková známka:
1
Black forest je vynikající tabák, který dle mého názoru doplňuje poměrně slabé zastoupení „čokoládovitých“ aromatiků. Samozřejmě chuť samotné vysoce kvalitní tabákové směsi není nijak zastřena a aroma ji pouze doplňuje. Hůře hodnocena stabilita jen upozorňuje na opatrné zacházení, protože zanedbání péče se projeví rychlou degradací. V mém případě skončily poslední dvě fajfky katastrofálně, přičemž to nemohu dát za vinu tabáku. 
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně on-line; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.
Ministerstvo zdravotnictví varuje:
kouření způsobuje rakovinu

	
	
	
	
	

Dle platných zákonů je zakázán prodej tabákových výrobků a kuřáckých potřeb osobám mladším 18 let.
Prohlašuji, že jsem starší 18 let a jsem si vědom(a), že tyto stránky obsahují informace o tabákových výrobcích a kuřáckých potřebách.

Souhlasím